5 помилок на початку пошуку роботи

Представляємо вам п’ятірку типових фейлів, які чекають на людину на початкових етапах пошуку роботи.

Не складати резюме

У більшості професій знайти роботу, не маючи резюме, — неможливо. І якщо ви збиралися обійтися без цього документа і просто надіслати роботодавцю своє ім’я та номер телефону або ж зателефонувати і «напроситися» на співбесіду, забудьте — з цього нічого не вийде.

Так, дійсно представникам деяких професій не обов’язково складати резюме, щоб отримати роботу. Їм вистачить портфоліо. Однак, це не означає, що резюме в цьому випадку буде зайвим.

Адже складання резюме допоможе не тільки налаштуватися на пошуки роботи, а й згадати про свої унікальні уміння, навички й таланти. У процесі ви також впорядкуєте дані про свій трудовий шлях і, самі того не усвідомлюючи, підготуєтеся до самопрезенації на співбесіді.

Брехати в резюме

Гірше повної відсутності резюме тільки використання в ньому помилкових або перебільшених даних. Тема брехні в резюме не раз піднімалася в книгах і художніх фільмах, але ці історії є повчальними не для всіх.

За іронією долі, найбільш самовпевнених брехунів виводять на чисту воду ще на етапі співбесіди. Тому закликаємо вас тричі подумати, перш ніж «прикрасити» своє резюме.

Відгукуватися на всі вакансії, не дивлячись

Наступний типовий фейл — зайти на сайт з працевлаштування і почати надсилати резюме всім роботодавцям, які пропонують гідну, на ваш погляд, зарплату.

Не читати текст вакансії перед тим, як відгукнутися на неї — погана ідея. Це все одно, що купувати кота в мішку. В результаті, ви лише втратите час і сили на відгуки до компаній, які вам не підходять, і компаній, яким не підходите ви.

Погоджуватися на всі співбесіди

Бездумно обіцяти з’явитися на всі співбесіди, куди вас запрошують, — це фейл. Деякі шукачі, особливо любителі відправити резюме в двадцять компаній за двадцять хвилин, описані в попередньому пункті, навіть призначають по кілька співбесід на один і той самий час.

Чим в цей момент керується шукач? Думкою: «Що більше запрошень на співбесіду я прийму, то більше шансів отримати роботу». Або він просто страждає від невпевненості і соромиться відмовити HR-ру, який так великодушно запрошує його на зустріч, або запропонувати перенести її на інший час.

Підсумок спроб всидіти на двох, трьох і більше стільцях — зрозумілий. Горе-шукач не встигає відвідати частину співбесід, а то і зовсім забуває, що у нього були призначені якісь зустрічі, що веде нас до наступного, п’ятого, фейлу пошуку роботи.

Не попереджати, що пропустите співбесіду

Запам’ятайте, якщо ви з якихось причин не можете прийти на призначену менеджером зустріч, то попередьте його. Ви ж поважаєте час інших людей? А зробити короткий телефонний дзвінок не так і складно.

Хтозна, може бути життя повернеться так, що в майбутньому ви знову будете претендувати на посаду в тій самій компанії. Бережіть свою репутацію старанного шукача.